خودروی خودران اپل تصادف کرد!

خودروی خودران اپل تصادف کرد!

نوشته شده توسط: افشین طهرانی , منتشر شده در تاریخ ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ , بازدید: ۴۲۴ خودروی خودران اپل تصادف کرد!

یکی از خودروهای مجهز به اوایل شهریور تصادف کرده و ظاهراً این ابرشرکت تکنولوژی محور اطلاعات مرتبط با این را در اختیار اداره وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا قرار داده و آنها نیز آن را در وبسایت خود منتشر کرده اند.

ساعت 14:58 روز دوم شهریور 1397 در حالی که آماده ورود به بزرگراه لاورنس در جنوب جاده کیفر در شهر کالیفرنیا بوده از پشت با یک خودروی نیسان لیف 2016 تصادف کرده است. سرعت خودروی مجهز به 1.6 کیلومتر بر ساعت بوده در حالیکه خودروی نیسان با سرعت 24 کیلومتر بر ساعت از پشت به این ماشین زده است. هردو خودرو خسارات مالی جزئی دیده اند ولی هیچ صدمات انسانی گزارش نشده است.

این تصادف که دوم شهریور رخ داده است به هر دو خودرو خسارات کمی وارد کرده ولی با توجه به اطلاعاتی که وبسایت MacRumors منتشر کرده خودروی  در این تصاودف مقصر نبوده است. طبق گزارشات منتشر شده، نرم افزار خودران خود را از اوایل سال 2017 بر روی یک خودروی لکسوس RX450h آزمایش می کرده ولی تا به امروز هیچ گزارشی مبنی بر تصادف از این خودرو منتشر نشده است. این خودرو به کمک چندین سنسور را مدیریت می کرده است هرچند برای امنیت بیشتر همیشه دو راننده در ماشین حضور داشته اند.

هم اکنون نرم افزار خود را بر روی بیش از 60 خودرو آزمایش کرده است. همچنین شایعاتی وجود دارد که این کمپانی در تلاش است خود را برای رقابت با دیگر فعالان در این حوزه وارد بازار کند ولی این موضوع تا سال 2025 و در بهترین حالت 2023رخ نخواهد داد. البته هنوز هیچ اطلاعات واضح و مشخصی از این خودرو در دسترس نیست و باید منتظر بمانیم و ببینیم این شرکت محبوب آمریکایی چه برنامه ای برای ورود به این صنعت پردرامد دارد.

منبع: Wccftech

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..