دیگر باتری های لیتیومی آتش نمی گیرند!!

دیگر باتری های لیتیومی آتش نمی گیرند!!

نوشته شده توسط: سینا علی پور , منتشر شده در تاریخ ۱ شهریور ۱۳۹۷ , بازدید: ۴۵۰ دیگر باتری های لیتیومی آتش نمی گیرند!!

شاید آتش گرفتن باتری های لیتیومی برای ما چیز عجیبی نباشد زیرا نمونه هایی از آن را مشاهده کرده ایم. به عنوان مثال شاهد آن بودیم که در مواردی منجر به انفجار شد که همین، خروج این گوشی را از بازار گوشی های تلفن همراه تضمین کرد.

معمولا باتری های لیتیومی از دو بخش دارای دو الکترود تشکیل شده اند که لایه ای پلاستیکی و نازک آنها را از هم جدا کرده است. اگر به هر دلیلی این لایه پلاستیکی کار خود را به درستی انجام ندهد و این دو الکترود با هم برخورد کنند، الکترولیت مایع می تواند آتش بگیرد. همان گونه که در تصویر می بینید، با اضافه کردن سیلیکا به مایع الکترولیت می توان باتری را نسبت به این تاثیرات مقاوم کرد تا الکترود ها با هم برخورد نداشته باشند.

یکی از محققان در زمینه باتری به نام دکتر گابریل ویث، می گوید که هدف از نهایی در تولید باتری، ساخت گونه هایی است که حتی در صورت آسیب دیدن بخشی از آنها هنوز به عملکرد مفید خود ادامه دهد. امید بر آن است که این فناوری، راه خود را به گوشی های تلفن همراه باز کند تا تغییری مثبت در جهت امنیت آنها ایجاد کند.

 

منبع: PhoneArena

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..