هر آنچه از کنسول Xbox Scarlett مایکروسافت می دانیم

هر آنچه از کنسول Xbox Scarlett مایکروسافت می دانیم

نوشته شده توسط: فرهاد نجاری , منتشر شده در تاریخ ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ , بازدید: ۶۲۹ هر آنچه از کنسول Xbox Scarlett مایکروسافت می دانیم

طبق گزارش های منتشر شده در خبرگزاری های گوناگون، تصمیم دارد در آینده نه چندان دور، دو کنسول بازی جدید روانه بازار کند. در جریان نمایشگاه ، آقای از شروع کار کردن شرکت بر روی سخت افزار کنسول بعدی این شرکت خبر داد. این اولین باری بود که این شرکت به صورت رسمی به نسل بعد کنسول های بازی خود اشاره کرد. البته قبل از این خبرنگار وبسایت Thurrott از برنامه های در خصوص توسعه کنسولی جدید با اسم رمز خبر داده بود.

اخیرا این خبرنگار با ارائه اطلاعاتی جدید در این خصوص بار دیگر به کانون توجهات رسانه ها بازگشته است. به گفته وی در حقیقت نام یک دستگاه نیست، بلکه اسم رمز خانواده ای از دستگاه های دیجیتالی جدید است که دو عدد از آن ها در سال 2020 عرضه خواهند شد. یکی از این دستگاه ها، یک کنسول بازی مشابه به کنسول اکس باکس وان و یا اکس باکس وان اکس خواهد بود که سخت افزاری قوی تر نسبت به کنسول های این نسل خواهد داشت. اما عضو جالب تر این خانواده، کنسول دیگری با اسم رمز Scarlett Cloud است که به صورت Stream و بر اساس فضای ابری کار می کند. با استفاده از فناوری فضای ابری، پردازش بازی در سرورهای بزرگی که برای این کار در نظر گرفته شده اند انجام شده و تصاویر مربوط به بازی توسط اتصال اینترنت به کاربر مخابره می شوند. با کمک این فناوری کنسول بازی که به کاربر فروخته می شود قیمت بسیار پایین تری داشته و دیگر نیازی به استفاده از سخت افزار پیچیده در آن نیست؛ چرا که در واقع کنسول صرفا نقش واسطه میان کاربر و سرور بازی را ایفا کرده و پردازش خاصی انجام نمی دهد.

ظاهرا کنسول Scarlett Cloud قدرت کافی برای انجام پردازش تصویر دریافتی، دریافت ورودی کنترلر کنسول و تشخیص برخورد را خواهد داشت تا مشکل تاخیر تصویر ناشی از سرعت پایین اینترنت به حداقل برسد. در واقع در این کنسول برخی از پردازش های سبک روی کنسول انجام خواهند شد تا مسئله تاخیر Stream بازی ها، که به عقیده بزرگترین مانع بر سر راه رشد این دسته از کنسول ها محسوب می شود، یک بار برای همیشه حل شود. همچنین در تلاش است تا با گسترش زیرساخت های شبکه اش، از نزدیک بودن فضای ابری Scarlett به شبکه Azure اطمینان حاصل کند تا میزان تاخیر بازی های چند نفره نیز به حداقل برسند.

نظر شما چیست؟ آیا می تواند در نسل بعد کنسول ها گوی رقابت را از برباید؟ نظرات خود را در این خصوص با مربع به اشتراک بگذارید.

منبع: VG247

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..