مشکلات امنیتی در اندروید

مشکلات امنیتی در اندروید

نوشته شده توسط: سینا علی پور , منتشر شده در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ , بازدید: ۲۹۲ مشکلات امنیتی در اندروید

طبق گزارشات سایت خبری Wired، گوشی‌های , , ,  و ZTEقول دادند تا مشکل‌های امنیتی یافت شده توسط Kryptowire را برطرف کنند. تحقیقات این شرکت به منظور اشاره کردن به یک سری مشکلات ایجاد شده در کد‌های دستوری نوشته شده توسط کمپانی‌های سازنده گوشی برای شخصی‌ سازی سیستم عامل بوده است.

گزارشات Kryptowire حاکی از آن است که محققان متوجه باگ هایی در سفت افزار 10 مدل مختلف از گوشی های همراه در آمریکا شده اند. این مشکلات امنیتی میتواند به خارج کردن دسترسی شما از گوشی و یا حتی کنترل شدن گوشی شما به صورت کامل توسط هکر‌ها منجر شود. لازم به ذکر است که این امر به سادگی‌ امکان پذیر نمیباشد و قربانیان این گونه حمل‌های سایبری میبایست ابتدا بد افزاری را بر روی گوشی‌های خود نصب کنند تا اجازه ورود به هکر‌ها داده شود.

طبقه این گزارشات. این گونه مشکلات به خاطره باز بودن سورس‌های است که به شخص سوم اجازه‌ی تغییر و تنظیمات دلخواه رابطه کاربری و یا حتی ساختن سیستم عامل جدید را می‌‌دهد. این قابلیت باز بودن منجر به ایجاد خلع‌های امنیتی در گوشی‌ها می‌‌شود.

یکی‌ از گوشی هایی که شدیدا دچار این مشکلات امنیتی شده است است. طبق گزارشات Wired مشکلات امنیتی این گوشی به حدی زیاد است که به هکر‌ها قابلیت به دست گرفتن کامل کنترل گوشی را می دهد. شرکت ایسوس اعلام کرد که از این مشکلات امنیتی آگاه بوده و بی‌ وقفه در پی‌ برطرف کردن آنها می‌‌باشد.

به گفته آنجلوس استاورو مدیرعامل Kryptowire

بسیاری از مردم در زنجیره تامین محصولات میخواهند قادر به این باشند تا نرم افزارهای خودشان را به این سیستم عامل اضافه و آن ها را شخصی سازی کنند و یا حتی از کد های خودشان در آنها استفاده کنند. این امر موجب بالا تر رفتن احتمال هک شدن و همچنین خطا های نرم افزاری خواهد شد.

گوشی های ، و ZTE همگی طبق بیاناتی به Wired اعلام کردند که بعضی از مشکلات تشخیص داده شده از سمت Kryptowire را بلا فاصله پس از دریافت اخطار برطرف کرده اند. این که آیا کاربران، این به روز رسانی ها را دریافت کرده اند یا خیر هنوز به وضوح مشخص نیست. ضمنا شرکت مخابراتی AT&T تایید کرد که هیچ کدام از این به روز رسانی ها را پخش نکرده است. محققان نیز اعلام کردند که پروسه تنظیم به روز رسانی جدید نقض شده است زیرا ماه ها طول می کشد تا این به روز رسانی ها آماده شده و در دسترس کاربران قرار گیرند.

منبع: TheVerge

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..