ایلان ماسک به دنبال خصوصی کردن شرکت تسلا است!

ایلان ماسک به دنبال خصوصی کردن شرکت تسلا است!

نوشته شده توسط: سیاوش محمد , منتشر شده در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ , بازدید: ۳۳۸ ایلان ماسک به دنبال خصوصی کردن شرکت تسلا است!

این هفته با خبر غیرمنتظره خصوصی کردن سهام شرکت با حذف تمام سهم بازارهای عمومی با مبلغ پش بینی شده 50 میلیارد دلار،  بازار را به شدت شوکه کرد. در همین حال ادعا کرد که منابع مالی مورد نیاز برای این حرکت را یافته است، در حالیکه خبرگزاری بلومبرگ به نقل از یک منبع ناشناس گزارش کرده است که ظاهراً هنوز در حال یافتن کمک های مالی از منابع مختلف است.

بر اساس این گزارش، اخیراً به دنبال تأمین این منابع مالی از سرمایه گذاران خارجی به منظور اجتناب از تمرکز مالکیت است. بحث های بسیاری در این ارتباط به وجود آمده است که سوالات اساسی را در ارتباط با تأثیر این موضوع بر روی این شرکت و سهام آن در بازار در بر می گیرد.

این گزارش، شک و تردید جدیدی را در ارتباط با شرح اولیه طرح صورت گرفته توسط به وجود میاورد چرا که او عملاً اعلام کرده بود که تأمین مالی صورت گرفته است. اما اگر این تعریف به هر شکل ممکن نادرست باشد ممکن است مجازات های مدنی و کیفری را برای وی به سبب تقلب در اوراق بهادار به دنبال داشته باشد چرا که در واکنش به این خبر سهام  10 درصد افزایش یافت و از همین رو کمیسیون اوراق بهادار و بورس به دنبال حقیقت موضوع است.

سه شنبه منطق خود را برای انجام این کار در پستـــی در وبسایت رسمی  منتشر کرد و اعلام کرد که قرار گرفتن در معرض بازارهای عمومی شرکت را در برابر نیازهای کوتاه مدت به شدت آسیب پذیر می کند. او در این ارتباط در پست خود نوشت:

به عنوان یکی از شرکت های که بیشترین درگیری را با فروشندگان استقراضی در طول تاریخ سهام داشته است معتقدم عمومی بودن به این معنی است که شمار زیادی از افراد انگیزه حمله به این شرکت را داشته باشند و در حقیقت ما با عمومی ماندن در حال کمک کردن  به آنها هستیم.

البته هنوز انجام این موضوع مشروط به رای هیئت مدیره است و باید منتظر بمانیم و ببینیم همه چیز در چگونه پیش می رود. برای اخبار بیشتر در حوزه فناوری با مربع همراه باشید.

منبع: The Verge

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..