بودجه 44 میلیون دلاری ناسا برای بهینه سازی سفرهای فضایی

بودجه 44 میلیون دلاری ناسا برای بهینه سازی سفرهای فضایی

نوشته شده توسط: فرهاد نجاری , منتشر شده در تاریخ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ , بازدید: ۲۷۱ بودجه 44 میلیون دلاری ناسا برای بهینه سازی سفرهای فضایی

اعلام کرده است که در حال مشارکت دولتی و خصوصی با چند شرکت فضایی به مبلغ 44 میلیون دلار است. شرکت های ، ، و چند شرکت کوچک دیگر بخشی از این طرح هستند و قرار است با بر سر امنیت و بهینه سازی کاوش در فضا همکاری کنند.

برخی از طرح هایی که سبب شده اند این شرکت ها برای جذاب شوند فناوری های جالب و کارامدی هستند که در این حوزه بسیار امیدبخش ظاهر شده اند و برای عملی کردن آنها و بررسی های بیشتر لازم است بودجه ای دولتی به آنها اختصاص داده شود.

شرکت  که سرمایه گذاری مشترک لاکهید مارتین و بوئینگ است در این میان از همه خوش اقبال تر بوده است و توانسته 13.9 میلیارد دلار از این سهم را به خود اختصاص دهد که 10 میلیون دلار آن قرار است در پروژه سیستم مدیریت سوخت در دمای بسیار پایین صرف شود که می تواند سفر به ماه را ساده تر کند. باقی این مبلغ نیز قرار است بین پروژه های تحقیقاتی در زمینه استفاده از سوخت با دمای پایین در سفر های فضایی طولانی و بازیابی تجهیزات فضایی در میان هوا در هنگام بازگشت به زمین مورد استفاده قرار بگیرد.

شرکت هم در این رقابت 13 میلیون دلار بودجه دریافت کرده که همانند ULA قرار است آن را صرف سیستم مدیریت سوخت در دمای بسیار پایین کند در حالی که پروژه دوم این شرکت فضایی توسعه حسگر هایی است که می تواند با نصب شدن بر روی فضاپیما سفر به ماه را آسان تر کند. این شرکت قرار است این دو فناوری را بر روی موشک امتحان کند که قرار است 100کیلومتر بالا برود.

یک مبلغ 10 میلیون دلاری دیگر نیز به شرکت رسیده که همانند قرار است بر روی یک مجموعه حسگر ناوبری نسبی متناسب با وضعیت محل فرود هزینه شود.

نکته جالب در ارتباط با این بودجه های در نظر گرفته شده این است که ظاهراً به دنبال این است که سیستم فرود خود را با کمک این شرکت های خصوصی بهبود بخشد تا از این طریق هزینه های اضافی را تا مقدار ممکن کاهش دهد.

منبع: TechCrunch

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..