خودرو خودران اپل در چه حالی است؟

خودرو خودران اپل در چه حالی است؟

نوشته شده توسط: افشین طهرانی , منتشر شده در تاریخ ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ , بازدید: ۴۰۳ خودرو خودران اپل در چه حالی است؟

شرکت آمریکایی همواره به نسبت شرکت های و  هزینه بسیار کمتری را صرف بخش تحقیق و توسعه نموده، هرچند اخیراً این موضوع تغییرات قابل توجهی کرده است. برای مثال در سال 2013 مبلغ 4.5 میلیارد دلار را در حوزه تحقیق و توسعه صرف کرده در حالی که این مقدار سه سال بعد به 10 میلیارد دلار افزایش یافته است. در سه ماهه دوم امسال نیز این مبلغ 3.7 میلیارد بوده که نشان می دهد بخش R&D این شرکت دستخوش تغییرات بزرگ و البته خوشایندی شده است.

حال سوال این است که این مبالغ هنگفت بر روی چه پروژه ای صرف می شوند؟ در حقیقت پاسخ دادن این سوال در این برهه زمانی بسیار مشکل است چرا که نیز مانند دیگر شرکت های تکنولوژی محور به صورت رسمی تا زمان عرضه هیچگونه اطلاعاتی در مورد پروژه های در جریان خود در اختیار مطبوعات قرار نمی دهد و فقط از طریق ثبت پتنت یا الگوهای استخدام می توان پیش بینی هایی در این ارتباط کرد. شاید بهترین مثال برای این موضوع فعالیت بر روی پروژه تایتان باشد که به صورت مداوم در حال قطع و وصل کردن جریان توسعه این پروژه است.

در حالی که به نظر می رسد برای توسعه یک خودرو با برند خود کمی عقب نشینی کرده است ، سال گذشته میلادی اعلام کرد که شرکت هنوز در ارتباط با تکنولوژی های خودران در حال تحقیق است. در همین ارتباط گفت:

ما تمرکز خود را بر روی یک سیستم خودران گذاشته ایم. به احتمال زیاد این پروژه پیچیده ترین پروژه مرتبط با هوش مصنوعی است که هم اکنون می توانیم بر روی آن کار کنیم. این حوزه بسیار هیجان انگیز است و دوست داریم تا ببینیم این تحقیقات ما را به کجا خواهند برد.

با این وجود ، مهندس های این شرکت آمریکایی هنوز در حال کاوش ایده های جذاب در حوزه سیستم های خودران هستند؛ برای مثال اخیراً شرکت پتنتی را برای یک شیشه جلو ماشین ثبت کرده است که از تکنولوژی بهره می برد.

اشاره کرده است که تعداد بسیار زیادی سنسور خارجی در بیرون تعبیه شده است تا وضعیت بیرونی ماشین را مورد بررسی قرار دهد. سنسورهای خارجی می توانند در برگیرنده یک یا چند سنسور دوربین دریافت کننده نور مرئی ، دوربین مادون قرمز، دوربین مادون قرمز نزدیک، اسکن پرتو نور، حسگر اولتراسونیک، حسگر صوتی، دوربین عمق سنج، رادار و تجهیزات تشخیص موقعیت جغرافیایی باشد.

حال این سوال مطرح است که این طرح آیا روزی خواهد توانست نور خورشید را ببیند؟ مشخصاً برای پاسخ دادن به این سوال خیلی زود است. برای اخبار بیشتر در این خصوص را دنبال کنید.

منبع: BGR

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..