وزیر ارتباطات طرح معافیت مالیاتی استارتاپ ها را قبول کرد

وزیر ارتباطات طرح معافیت مالیاتی استارتاپ ها را قبول کرد

نوشته شده توسط: سیاوش محمد , منتشر شده در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ , بازدید: ۳۱۰ وزیر ارتباطات طرح معافیت مالیاتی استارتاپ ها را قبول کرد

امروز در مصاحبه ای با ایبنا اعلام کرد وزارت امور اقتصادی و دارایی را قبول کرده است و پس از تصویب این طرح در هیئت دولت تمامی در دوره اولیه رشد از پرداخت مالیات معاف خواهند شد.

وزیر ارتباطات در مصاحبه امروز با ایبنا گفت:

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان فناوری اطلاعات ایران در جهت رفع موانع مالیاتی، بیمه و زیرساختهای حقوقی برای یک دوره ۳ تا ۵ ساله طرحی را به عنوان به منظور حمایت از کسب و کارها  و گسترش بازار کسب و کارهای نوین برای افزایش حجم بازار و اشتغال در این حوزه تنظیم کرد که با موافقت دولت و شخص رییس جمهوری مواجه شده و هم اکنون در دولت مطرح است و اعتقاد دارم این طرح با بازنگری در برخی پارامتر ها به زودی در هیئت دولت تصویب می‌شود.

او در ادامه اضافه کرد که این طرح در حقیقت مشوقی برای در دوره های اولیه رشد خواهد بود و هایی که در این مرحله قرار گرفته اند به صورت کامل از پرداخت مالیات معاف خواهند بود. البته وی اعلام کرد که این طرح صرفاً به منظور گسترش حجم بازار و سرمایه اولیه شرکت های نوپا بوده و تجارت های پر سودی مانند دیجی کالا و اسنپ در این طرح قرار نمی گیرند. او همچنین در ارتباط با ادعای رییس سازمان امور مالیاتی کل کشور مبنی بر عدم دریافت یک ریال مالیات بر درآمد از شرکت های گفت:

اعتقاد دارم که صحبت‌های رییس سازمان امور مالیاتی کشور درست نبوده و نمی‌دانم ایشان با چه استدلالی این صحبت را مطرح کرده است در حالی که کسب و کارهای نوپا تا به امروز مالیات بر درآمد و ارزش افزوده را پرداخت کرده‌اند؛ در دولت همچنان مطرح است و وزارت اقتصاد و امور دارایی نیز این طرح را قبول و امضا کرده است و به زودی مشوق‌هایی برای کسب و کارهای نوپا در دوره نونهالی در نظر گرفته می‌شود.

مشخص است که طرح هایی این چنینی می تواند امکان بسیار مناسبی را برای کسب و کارهای نوپا و خلاقانه به وجود بیاورد تا این شرکت ها بتوانند با سرعت بیشتری رشد کنند و تجارت خود را گسترش دهند.

منبع: Ibena

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..