تلاش کوالکام برای بن کردن آیفون در چین

تلاش کوالکام برای بن کردن آیفون در چین

نوشته شده توسط: افشین طهرانی , منتشر شده در تاریخ ۲۲ مهر ۱۳۹۶ , بازدید: ۴۸۹ تلاش کوالکام برای بن کردن آیفون در چین

به گزارش مربع نبرد حقوقی میان دو شرکت و تا به اینجای کار ضرر مالی زیادی به این تولید کننده چیپ های سیلیکونی وارد کرده است، اما به نظر می رسد این شرکت قصد عقب نشینی ندارد. شرکت طی جدیدترین اقدام خود قصد دارد تولید و فروش گوشی های هوشمند را در چین ممنوع کند.

به نظر می رسد اختلاف جدید پیش آمده میان این دو شرکت به خطر نقض 3 گواهی امتیاز نامه (Patent) می باشد. ادعا کرده که 3 امتیاز نامه مذکور برای استاندارهای صنعت تکنولوژی گوشی های همراه ضروری نیستند. شرکت های فناوری محور مانند موضف هستند چنین امتیاز نامه های "ضروری" را با قیمت های منصفانه در اختیار شرکت هایی مانند قرار دهند، اما در صورتی که اثبات شود این 3 امتیاز نامه ضروری نیستند می تواند از ارائه آن ها به امتناع کرده و یا آن ها را با قیمت های نجومی در اختیار این شرکت قرار دهد.

بن شدن فروش در چین بعید به نظر می رسد اما با در نظر گرفتن رفتار بازار این کشور می توان با اطمینان گفت که هر گونه اقدام در راستای بر هم زدن جریان فروش این محصول، تاثیر به مراتب شدیدتری را به نسبت بازار آمریکا مشاهده خواهیم کرد. همچنین از آن جا که عمده میزان تولید گوشی در چین انجام می شود، بن شدن تولید این محصول در این کشور می تواند لطمه بزرگی به زنجیره عرضه وارد کرده و باعث کمیاب شدن این محصول در سرتاسر جهان شود.

طی بیانیه ای اعلام کرده که ادعای کوالکوم در خصوص این امتیاز نامه ها، که به قابلیت های صفحه لمسی فشاری (Force Touch) و مدیریت باتری مربوط هستند، کاملا کذب می باشند. همچنین ادعا کرده که سال ها است که از این گونه ترفند ها در مقابل تولید کنندگان مختلف استفاده کرده و در این مورد نیز ادعای آن ها در دادگاه اثبات نخواهد شد.

منبع: Neowin

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..