آمازون میخواهد افراد بیشتری را برای پروژه الکسا استخدام کند

آمازون میخواهد افراد بیشتری را برای پروژه الکسا استخدام کند

نوشته شده توسط: مرتضی جلال زاده , منتشر شده در تاریخ ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ , بازدید: ۴۵۷ آمازون میخواهد افراد بیشتری را برای پروژه الکسا استخدام کند

آمازون این روزها به شکل بسیار غیرقابل باوری در زمینه دستیارهای دیجیتالی با اسپیکر خانگی هوشمند ALexa در بازار پیشتازی می کند و همین موضوع سبب شده است تا به فکر تجهیز نیرو های خود بیافتد تا بتواند به جایگاه خود را در بازار ثبات بیشتری ببخشد.

گزارش جدید وال استریت ژورنال که اخیراً منتشر شده است نشان می دهد که آمازون در تکاپو برای تخصیص  منابع بیشتر به پروژه اسپیکر خانگی هوشمند خود یعنی الکسا است تا فروش این محصول محبوب همچنان در صدر بماند.

این شرکت در چند هفته اخیر صدها مهندس جدید را برای کار در پروژه الکسا استخدام کرده است تا این پروژه اکنون مهمترین تمرکز این شرکت در میان چند سرویس دیگری باشد که این شرکت آمریکایی در حال ارائه آن به مشتریان خود است. البته هنوز تعداد کارمندانی که در بخش طرح و توسعه دستیارهای دیجیتالی امازون کار می کنند نامشخص است ولی الکسا اخیراً جذب 1500 نفر را در بخش های مختلف برای کار بر روی این پروژه باز گذاشته است، که نشان می دهد آمازون به این زودی ها نمی خواهد پیشتازی خود را در این زمینه به شرکت دیگری بدهد.

ظاهراً آمازون برنامه دارد تا کاری کند که الکسا صدای کاربران را راحت تر تشخیص دهد و جواب های بهتر و کاملتری را در پاسخ به آنها بدهد. از سوی دیگر این شرکت در تلاش است تا کاری کند که الکسا بتواند تجهیزات بیشتری را از طریق دستورات صوتی کنترل کند و از همین طریق سرویس جامع تری به کاربران ارائه بدهد.صحبت های دیگری هم شده است که آمازون و مایکروسافت می خواهند مشارکتی داشته باشند تا دستیارهای مجازی این دو شرکت بتوانند با هم تعامل کنند. از سوی دیگر همین موضوع سبب شده است تا اپل هم به فکر ارائه محصولی این چنینی بیافتد تا در این بازار داغ بتواند با گوگل و آمازون رقابت کند. برای نتیجه گیری بازار باید تا زمان انتشار دستیار صوتی اپل منتظر بمانیم و ببینیم نهایتاً اپل در این بازار چه خواهد کرد.

منبع: BGR

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..