مشکلات به روز رسانی گرافیکی بازی ها برای Xbox One X

مشکلات به روز رسانی گرافیکی بازی ها برای Xbox One X

نوشته شده توسط: فرهاد نجاری , منتشر شده در تاریخ ۵ شهریور ۱۳۹۶ , بازدید: ۵۰۲ مشکلات به روز رسانی گرافیکی بازی ها برای Xbox One X

دیگر همه می‌دانیم که کنسول ماشینی بسیار قدرتمند است! در حال حاضر قرار است بیش از 100 بازی برای عرضه روی این کنسول به روز رسانی دریافت کرده تا از تصاویر و قابلیت این کنسول به صورت بهینه استفاده کنند. این روند برای کنسول رقیب یعنی پرو شرکت کمی بیشتر طول کشید و در مقایسه با این کنسول دارندگان در زمان عرضه تعداد بسیار بیشتری بازی در اختیار خواهند داشت.

در لیست بازی های کنسول جدید از بازی های درجه یک AAA گرفته تا بازی های مستقل و دانلودی به چشم می خورند. اما با این حال جای خالی دو بازی AAA مهم امسال احساس می شود. این دو بازی و می باشند.

 این دو عنوان در حال حاضر از بزرگترین و پر مخاطب ترین بازی های موجود در بازی می باشند و عدم عرضه به روز رسانی برای آن ها روی این کنسول می تواند به آن ضربه بزند. زمانی که یک کاربر 500 دلار روی یک کنسول هزینه صرف می کند انتظار دارد خروجی به مراتب بهتری نسبت به یک کنسول 400 دلاری مشاهده کند. با این حال هنوز خبری از به روز رسانی برای این دو بازی نیست.

در این خصوص دو سناریو مطرح می شود. اول اینکه مبلغ بسیار هنگفتی برای انحصار حقوق تبلیغاتی این دو بازی به شرکت پرداخت کرده و می توان فرض کرد بخشی از قرارداد منعقد شده میان این دو شرکت، را از تبلیغ محتوای انحصاری برای کنسول منع می کند. این سناریو هر چقدر خودخواهانه به نظر برسد از نقطه نظر تجاری بسیار منطقی به نظر می رسد. فرض کنید شما قصد خرید یکی از این دو کنسول را دارید و با توجه به تبلیغات گسترده و مانور آن روی محتوای انحصاری برای بازی های جدید روی کنسول هایش احتمال اینکه یکی از کنسول های   یا پلی استیشن 4 پرو را خریداری کنید بسیار بیشتر است. سناریوی دوم که احتمال آن بسیار کمتر می باشد این است که را به صورت کامل از ساخت و انتشار محتوای انحصاری برای کنسول منع کرده باشد. از آنجا که بازخورد چنین رویکردی از سوی در رقابت با می تواند از سوی طرفداران و رسانه ها بسیار شدید باشد این امر بعید است. همچنین دور از ذهن است که شرکتی در ابعاد به چنین مسئله ای تن بدهد.

در هر صورت باید توجه داشت که سناریوهای مطرح شده تماما حدس و گمان بوده و و هیچ گونه بیاینیه ای در این مورد منتشر نکرده اند. اما در خصوص مسئله توازن بازی ها برای کنسول می توان با اطمینان گفت که این موضوع به هیچ وجه نمی تواند برای این کنسول مشکل ساز باشد. چرا که سازندگان بازی ها مطمئنا به فکر ساخت محتوای اختصاصی و بهینه برای این کنسول هستند و خواهند بود. واقعا چرا یک بازیساز پس از صرف ماه ها زمان برای ساخت یک بازی، آن را برای سخت افزاری قوی تر بهینه سازی نکرده و گستره مخاطبین محصول خود را محدود کند؟ آیا به نظر شما این کار غیر منطقی نیست؟ از سال ۲۰۱۳ پس از انتشار کنسول سازندگان از ضعیف تر بودن این کنسول نسبت به گله مند بوده اند. حال با انتشار ، استفاده نکردن از قدرت سخت افزاری کنسولی که سازندگان سال هاست برای ساخت آن انتظار می کشند امری بسیار احمقانه است.

در نهایت می توان گفت به هیچ وجه لازم نیست برای بازی های کنسول نگران بود. تا انتشار این غول سخت افزاری مدت زیادی باقی نمانده و مطمئنا گیمرها نتیجه این قدرت سخت افزاری را به چشم خواهند دید. نظرات خود را در این خصوص با مربع به اشتراک بگذارید.

منبع: TICGN

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..