تمجید کوجیما از فیلم دانکرک جدیدترین اثر کریستوفر نولان

تمجید کوجیما از فیلم دانکرک جدیدترین اثر کریستوفر نولان

نوشته شده توسط: افشین طهرانی , منتشر شده در تاریخ ۲ شهریور ۱۳۹۶ , بازدید: ۶۹۷ تمجید کوجیما از فیلم دانکرک جدیدترین اثر کریستوفر نولان

به گزارش مربع اخیرا در مقاله ای در مجله Rolling Stone به تمجید از فیلمساز بزرگ سینما و جدیدترین ساخته وی یعنی "" که در سبک جنگی می باشد پرداخته و آن را اثری نامیده که " گونه ی جدیدی از فیلم های ژانر جنگی خلق کرده است".

وی در این مقاله فیلم جدید نولان را با ساخته های خود مقایسه کرده و از تلاش مشابه خود و نولان در به تصویر کشیدن جنگ به صورت واقعی صحبت می کند. که این روزها سخت مشغول ساخت بازی مورد انتظار برای کنسول می باشد در مقاله خود اینچنین می نویسد:

با عدم استفاده از تصاویر و جلوه های کامپیوتری و تمرکز روی ساخت جلوه های تصویری حقیقی و در عین حال عظیم، ساختار فیلم های جنگی را بازسازی کرده است.

در ادامه خاطر نشان می کند که ساختار داستانی با بازی های خودش نقاط تشابه زیادی داشته و در بازی های آینده خود نیز از این گونه ساختاری استفاده خواهد کرد. وی در این خصوص گفت:

رویکرد در خصوص استفاده از تکنولوژی در پروسه ساخت فیلم و امتناع از نمایش کشتن دشمنان برای به تصویر کشیدن جنگ من را به یاد پروژه های قبلی ام مانند سری متال گیر انداخته و مشابه چیزی است که من امیدوارم در آینده در کارهایم از آن استفاده کنم.

با توجه با صحبت های می توان گفت که وی با عناصری مانند عدم نمایش افتخار آفرینی جنگی و تمرکز روی زنده ماندن کاراکترها در داستان کم دیالوگ است که ارتباط برقرار می کند. در ادامه صحبت هایش از دیگر آثار مشابه که از آن ها الهام گرفته می گوید و ارتباط این روش داستان سرایی با رسانه بازی های ویدئویی را بازگو می کند:

پس آیا ممکن است که داستانی مشابه را در قالب رسانه تعاملی بازی های رایانه ای بیان کرد؟ تلاش 30 ساله من برای پاسخ دادن به این پرسش چیزی نیست جز متال گیر.

فیلم سینمایی حدود 30 روز پیش اکران شد و در کنار فروش نسبتا خوب خود با استقبال گسترده منتقدین و مخاطبین روبرو شده است. نظرات خد را در این خصوص با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: IGN

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..