ترسیم کردن دایره (circle)

ترسیم کردن دایره (circle)

نوشته شده توسط: مهسا صفرپور , منتشر شده در تاریخ ۳۰ مهر ۱۳۹۶ , بازدید: ۵۵۷ ترسیم کردن دایره (circle)

این ابزار به شما این امکان را می دهد تا در مدل های مختلف در دایره ترسیم کنید.

شما می توانید به 2 روش این فرمان را اجرا کنید.

1- در زبانه Home در پنل Draw ابزار Circle را انتخاب کنید.

2- با استفاده از کیبورد Circle یا حرف اختصاری C را تایپ کنید تا فرمان برای شما اجرا شود.

نحوه اجرای فرمان :

(Center, Radius) : ﺭﻭﺵ ﺍﺑﺘﺪﺍﻳﻲ ﺗﺮﺳﻴﻢ ﺁﻥ ﺑﺎ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﻣﺮﻛﺰ ﻭ ﻭﺍﺭﺩ ﻛﺮﺩﻥ ﺷﻌﺎﻉ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ  به این صورت که بعد از اجرای فرمان بر روی یک نقطه به عنوان مرکز دایره کلیک کنید و سپس شعاع را وارد و Enter  را بزنید.

(Center, Diameter) : روش بعدی انتخاب به این صورت است که  نقطه ای را به عنوان مرکز دایره انتخاب کنید  و بعد گزینه Diameter یا تایپ حرف انحصاری آن D را تایپ کنید و دکمه Enter را فشار دهید. اندازه قطر را وارد کنید و سپس Enter  بزنید تا دایره شما ترسیم شود.

قبل از انتخاب نقطه ای برای مرکز دایره شما می توانید از 4 روش دیگر دایره ترسیم کنید:

 ( 3-Point): قبل از انتخاب نقطه ای به عنوان مرکز برای استفاده از این روش یا روی گزینه مربوطه کلیک کنید یا حرف اختصاری 3P را تایپ و Enter  را بزنید و برای کشیدن دایره کافیست 3 نقطه را کلیک کنید.

Point) -2: (قبل از انتخاب نقطه ای به عنوان مرکز برای استفاده از این روش یا روی گزینه مربوطه کلیک کنید یا حرف اختصاری p2 را تایپ و Enter  را بزنید و برای کشیدن دایره کافیست 2 نقطه را کلیک کنید.

(Tan , Tan , Radius): قبل از انتخاب نقطه ای به عنوان مرکز برای استفاده از این روش یا روی گزینه مربوطه کلیک کنید یا حرف اختصاری ttr را تایپ و Enter  را بزنید و برای کشیدن دایره کافیست 2  موضوع را انتخاب کنید و مقدار شعاع را وارد کنید تا دایره شما ترسیم شود.

(Tan ,Tan ,Tan) : شما نیز می توانید از طریق زبانه Home و پنل Draw دایره را به روش تانژانت ، تانژانت، تانژانت ترسیم کنید.

 کافیست روی 3 موضوع کلیک کنید تا دایره شما به طور اتوماتیک ترسیم شود. 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

در حال بررسی ...

عضویت در خبرنامه مربع

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...
آپارات تلگرام اینستاگرام گوگل پلاس توییتر
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..