ترسیم کردن دایره (circle)

ترسیم کردن دایره (circle)

نوشته شده توسط: مهسا صفرپور , منتشر شده در تاریخ ۳۰ مهر ۱۳۹۶ , بازدید: ۷۵۸ ترسیم کردن دایره (circle)

این ابزار به شما این امکان را می دهد تا در مدل های مختلف در دایره ترسیم کنید.

شما می توانید به 2 روش این فرمان را اجرا کنید.

1- در زبانه Home در پنل Draw ابزار Circle را انتخاب کنید.

2- با استفاده از کیبورد Circle یا حرف اختصاری C را تایپ کنید تا فرمان برای شما اجرا شود.

نحوه اجرای فرمان :

(Center, Radius) : ﺭﻭﺵ ﺍﺑﺘﺪﺍﻳﻲ ﺗﺮﺳﻴﻢ ﺁﻥ ﺑﺎ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﻣﺮﻛﺰ ﻭ ﻭﺍﺭﺩ ﻛﺮﺩﻥ ﺷﻌﺎﻉ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ  به این صورت که بعد از اجرای فرمان بر روی یک نقطه به عنوان مرکز دایره کلیک کنید و سپس شعاع را وارد و Enter  را بزنید.

(Center, Diameter) : روش بعدی انتخاب به این صورت است که  نقطه ای را به عنوان مرکز دایره انتخاب کنید  و بعد گزینه Diameter یا تایپ حرف انحصاری آن D را تایپ کنید و دکمه Enter را فشار دهید. اندازه قطر را وارد کنید و سپس Enter  بزنید تا دایره شما ترسیم شود.

قبل از انتخاب نقطه ای برای مرکز دایره شما می توانید از 4 روش دیگر دایره ترسیم کنید:

 ( 3-Point): قبل از انتخاب نقطه ای به عنوان مرکز برای استفاده از این روش یا روی گزینه مربوطه کلیک کنید یا حرف اختصاری 3P را تایپ و Enter  را بزنید و برای کشیدن دایره کافیست 3 نقطه را کلیک کنید.

Point) -2: (قبل از انتخاب نقطه ای به عنوان مرکز برای استفاده از این روش یا روی گزینه مربوطه کلیک کنید یا حرف اختصاری p2 را تایپ و Enter  را بزنید و برای کشیدن دایره کافیست 2 نقطه را کلیک کنید.

(Tan , Tan , Radius): قبل از انتخاب نقطه ای به عنوان مرکز برای استفاده از این روش یا روی گزینه مربوطه کلیک کنید یا حرف اختصاری ttr را تایپ و Enter  را بزنید و برای کشیدن دایره کافیست 2  موضوع را انتخاب کنید و مقدار شعاع را وارد کنید تا دایره شما ترسیم شود.

(Tan ,Tan ,Tan) : شما نیز می توانید از طریق زبانه Home و پنل Draw دایره را به روش تانژانت ، تانژانت، تانژانت ترسیم کنید.

 کافیست روی 3 موضوع کلیک کنید تا دایره شما به طور اتوماتیک ترسیم شود. 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..