ترسیم کردن خطوط پیوسته (Poly Line)

ترسیم کردن خطوط پیوسته (Poly Line)

نوشته شده توسط: مهسا صفرپور , منتشر شده در تاریخ ۳۰ مهر ۱۳۹۶ , بازدید: ۶۰۹ ترسیم کردن خطوط پیوسته (Poly Line)

Poly Line  ابزاری برای ترسیم خطوط پیوسته در است و تفاوت هایی با فرمان Line دارد ؛ از جمله :

1-خط در Poly Line یکپارچه است و شما می توانید با یک کلیک کل موضوع را انتخاب کنید ولی در Lineشما باید تمامی خط ها را انتخاب کنید.

 

Poly Line -2  به دلیل یکپارچه بودن زمان اجرای فرمان Offset نیازی به رفع ایرادات گوشه ها ندارد و لی در فرمان Line گوشه ها را باید با فرمان Trim یا Fillet مجددا آرایش کرد.

 

 

3-با دستور Poly Line می توانید همزمان خط و کمان ترسیم کنید در حالی که شما در فرمان Line فقط می توانید خط ترسیم کنید.

 

 

 شما می توانید به 2 روش فرمان Poly Line را اجرا کنید.

1-در زبانه Home در پنل Draw ابزار Poly Line را انتخاب کنید.

2- با استفاده از کیبورد Poly Line یا حرف اختصاری PL را تایپ کنید تا فرمان برای شما اجرا شود.

 

نحوه اجرای فرمان :

1- در حالت معمولی : نقطه مبنا برای شروع ترسیم انتخاب کنید و بعد با هدایت موس به سمت جهتی که می خواهید خط ترسیم شود با دادن اندازه و زدن دکمه Enter خط را ترسیم کنید.

 شما نیز می توانید خط را با زاویه معلوم ترسیم کنید. پس از اجرای دستور و انتخاب نقطه ی مبنا برای ترسیم خط می توان از @ برای تعیین مختصات نسبت به مختصات فعلی و از # نسبت به مختصات  استفاده کرد.

به این ترتیب که نقطه ی شروع را مشخص کنید و علامت@ را وارد کنید و عدد مربوط به X و بعد علامت >  و عدد مربوط به Y را وارد کنید و گزینه Enter را بزنید تا خط طبق مختصات داده شده نسبت به مختصات فعلی ترسیم شود. اگر شما می خواهید زاویه را وارد کنید بعد از وارد کردن علامت @  عدد اندازه طول خط را وارد کنید و همزمان کلید Shift  و >  را فشار دهید و اندازه ی زاویه را وارد کنید و کلید Enter را فشار دهید تا خط نسبت به مختصات فعلی با اندازه و زاویه داده شده ترسیم شود.

اگر شما می خواهد نسبت به مختصات اصلی  ترسیم کنید از علامت # استفاده کنید.

2-اگر شما می خواهید از ویژگی های این فرمان استفاده کنید می توانید با توجه به خط فرمان این کار را انجام دهید:

Arc : برای شما کمان ترسیم می کند. شما می توانید برای استفاده از این روش یا روی گزینه مربوطه کلیک کنید یا حرف اختصاری A را تایپ و Enter  را بزنید و کمان مورد نظر خودتان را با روش های ترسیم کردن کمان رسم کنید.

Half width : خط را 2 برابر ضخامت ترسیم شده برای شما ترسیم میکند. شما می توانید برای استفاده از این روش یا روی گزینه مربوطه کلیک کنید یا حرف اختصاری H را تایپ و Enter  را بزنید  و بعد مقدار ضخامت اول خط  Enter و ضخامت پایان خط Enter  را بزنید.

Length: ﻣﻲ ﺗﻮﺍﻧﻴﺪ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﺑﻪ ﺣﺎﻟﺖ ﺗﺮﺳﻴﻤﻲ ﭘﻴﺶ ﻓﺮﺽ ﺧﻄﻲ ﺑﺮﮔﺮﺩﻳﺪ شما می توانید برای استفاده از این روش یا روی گزینه مربوطه کلیک کنید یا حرف اختصاری L را تایپ و Enter  را بزنید.

 Undo: ﺁﺧﺮﻳﻦ ﺩﺳﺘﻮﺭ ﺍﺟﺮﺍ ﺷﺪﻩ ﺭﺍ ﺣﺬﻑ ﻣﻲ ﻛﻨﺪ . شما می توانید برای استفاده از این روش یا روی گزینه مربوطه کلیک کنید یا حرف اختصاری U را تایپ و Enter  را بزنید.

Width : ﭘﻬﻨﺎﻱ ﺷﺮﻭﻉ ﻭ ﺍﻧﺘﻬﺎﻱ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺳﻮﺍﻝ ﻣﻲ ﺷﻮﺩ ﻭ ﺑﺎ ﻫﻤﺎﻥ ﭘﻬﻨﺎ ﻳﺎ ﺿﺨﺎﻣﺖ ﺗﻌﻴﻴﻦ ﺷﺪﻩ ﺗﺮﺳﻴﻢ می کند. شما می توانید برای استفاده از این روش یا روی گزینه مربوطه کلیک کنید یا حرف اختصاری W را تایپ و Enter  را بزنید.

Close : ﺑﺎ ﺗﺮﺳﻴﻢ ﺣﺪﺍﻗﻞ ﺩﻭ ﺿﻠﻊ ﻭ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺍﻳﻦ ﺩﺳﺘﻮﺭ، ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺑﺴﺘﻪ ﻭ ﺩﺳﺘﻮﺭ ﺑﻪ ﭘﺎﻳﺎﻥ ﻣﻲ ﺭﺳﺪ.

ﺑﺎ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﻫﺮ ﻳﻚ ﺍﺯ ﺩﺳﺘﻮﺭﺍﺕ ﻓﺮﻋﻲ ﻓﻮﻕ ﺩﺭ ﺩﻓﻌﺎﺕ ﺑﻌﺪﻱ ﻧﻴﺰ ﺑﺎ ﻫﻤﺎﻥ ﺷﺮﻭﻉ ﻣﻲ ﺷﻮﺩ ﻭ ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﻟﺰﻭﻡ ﻣﻲ  ﺗﻮﺍﻧﻴﺪ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﺑﺎ ﺗﻜﺮﺍﺭ ﻫﻤﻴﻦ ﺭﻭﺵ ﻫﺎ ﺗﺮﺳﻴﻢ ﺭﺍ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﺩﻫﻴﺪ .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

در حال بررسی ...

عضویت در خبرنامه مربع

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...
آپارات تلگرام اینستاگرام گوگل پلاس توییتر
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..