ترسیم کردن مستطیل در اتوکد

ترسیم کردن مستطیل در اتوکد

نوشته شده توسط: مهسا صفرپور , منتشر شده در تاریخ ۲۹ مهر ۱۳۹۶ , بازدید: ۱۲۷۴ ترسیم کردن مستطیل در اتوکد

Rectangle ابزاری برای ترسیم مستطیل در ابعاد و مدل های متفاوت به کار گرفته می شود ، مستطیل را می توان به چند روش در ترسیم کرد.

1-در زبانه Home در پنلDraw ابزار  rectangle را انتخاب کنید.

2-با استفاده از کیبورد فرمان Rectangle یا حرف اختصاری آن Rec را تایپ کنید و Enter بزنید تا فرمان برای شما اجرا شود.

نجوه اجرای فرمان :

قبل از کلیک روی صفحه برای تعیین نقطه مبنا برای ترسیم مستطیل لازم است می توانید مدل های گوناگون مستطیل را تنظیم و آنها را ترسیم کنید.

Chamfer : مستطیلی با گوشه های پخ برای شما ترسیم می کند. برای استفاده از این نوع مستطیل یا روی گزینه مربوطه کلیک کنید یا حرف اختصاری C را تایپ کنید و مقدار X  که می خواید از ضلع های افقی را وارد کنید و بعد دکمه Enter را فشار دهید و مقدار Y که می خواهید از ضلع های عمودی مستطیل شما کم شود را وارد کنید و Enter  را فشار هید و مستطیل را ترسیم کنید.

Elevation : مستطیلی با ارتفاع برای شما ترسیم می کند ، در حالت معمولی زمانی که این مقدار برابر با صفر باشد مستطیل شما بدون ارتفاع ترسیم می شود. برای استفاده از این نوع مستطیل یا روی گزینه مربوطه کلیک کنید یا حرف اختصاری E را تایپ کنید و مقدار ارتفاع را وارد کنید , ٍEnter را فشار دهید و مستطیل را ترسیم کنید.

Fillet : مسطتیلی با گوشه های گرد برای شما  ترسیم می کند. برای استفاده از این نوع مستطیل یا روی گزینه مربوطه کلیک کنید یا حرف اختصاری F را تایپ کنید مقدار شعاع را وارد کنید و دکمه Enter را فشار دهید و مستطیل را ترسیم کنید.

Thickness : مستطیلی با بعد سوم برای شما ترسیم می کند. برای استفاده از این نوع مستطیل یا روی گزینه مربوطه کلیک کنید یا حرف اختصاری T را تایپ کنید و مقدار را وارد و دکمه Enter را فشار دهید و مستطیل را ترسیم کنید.

Width : مستطیلی با ضخامت برای شما ترسیم می کند. برای استفاده از این نوع مستطیل یا روی گزینه مربوطه کلیک کنید یا حرف اختصاری W را تایپ کنید و مقدار ضخامت را وارد و دکمه Enter را فشار دهید و مستطیل را ترسیم کنید.

باید به این نکته توجه کنید که تا زمانی که مجدد این اندازه ها را صفر نکنید مستطیل معمولی نمی توانید ترسیم کنید.

بعد از تنظیم کردن نوع مستطیل یک نقطه مبنا برای شروع ترسیم انتخاب می کنیم  از سه روش برای ترسیم می توانید استفاده کنید:

Area -1 برای استفاده از این روش یا روی گزینه مربوطه کلیک کنید یا حرف اختصاری A را تایپ و Enter  را بزنید و در کادر مقدار مساحت مستطیل ترسیمی را وارد کنید ( برای مثال : 16) بعد از زدن Enter در مرحله بعد شما انتخاب می کنید که اندازه یکی از ضلع ها را وارد کنید و Enter  بزنید (برای مثال 4) و شما می بینید که اندازه ضلع بعدی را برای شما محاسبه و مستطیل را ترسیم کرده است.

Dimension-2 برای استفاده از این روش یا روی گزینه مربوطه کلیک کنید یا حرف اختصاری D را تایپ و Enter  را بزنید  این روش به صورت اندازه واری است یعنی شما در این روش اندازه ضلع X را وارد می کنید و دکمه Enter را فشار می دهید و بعد اندازه ضلع Y را وارد و Enter می زنید و سپس یک نقطه کلیک می کنید تا مستطیل شما ترسیم شود.

Rotation-3 برای استفاده از این روش یا روی گزینه مربوطه کلیک کنید یا حرف اختصاری R را تایپ و Enter  را بزنید اندازه زاویه چرخش را وارد و سپس دکمه Enter  را فشار دهید یا آن را به صورت دستی با استفاده از Pick point  انتخاب کنید تا مستطیل شما ترسیم شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..