پیکربندی سرور آنلاین آفیس در ماشین مجازی Azure SharePoint 2016

پیکربندی سرور آنلاین آفیس در ماشین مجازی Azure SharePoint 2016

نوشته شده توسط: سینا جمیل , منتشر شده در تاریخ ۲ خرداد ۱۳۹۶ , بازدید: ۲۶۹ پیکربندی سرور آنلاین آفیس در ماشین مجازی Azure SharePoint 2016

در ادامه مطلبی که پیشتر در ارتباط با اینکه چگونه میشود مجموعه نرم افزاری آنلاین را در ماشین مجازی نصب و پیکره بندی کرد، مطلب پیش رو را با افتخا خدمت شما میکنیم. در این مطلب میخواهیم نحوه سرور آنلاین آفیس (OWA) را برای ماشین مجازی در به شما آموزش دهیم.

از آنجایی که ممکن است فراموش کرده باشید یادآوری میکنیم که سرویس در شیرپوینت 2016 غیر فعال شده است؛ پس نیاز است تا از سرور آنلاین برای میزباننی سرویس در نرم افزار استفاده کنیم. پس برای پیاده سازی، می بایست نگاهی به تنظیمات لازم برای باز کردن وورکبوک(WorkBook) Excel در فارم بیاندازیم.

لطفاً به یاد داشته باشید: که تنظیمات زیر را در راستای شیرپوینت 2013 انجام میدهیم که برای نیز قابل تعمیم است، چرا که هیچ منبع موثقی برای راه اندازی آفیس آنلاین برای شیرپوینت 2016 هنوز ارائه نشده است.

1. در مرحله اوّل بیایید دسترسی سرور های OWA جدید را برای استفاده در ماشین مجازی شیرپوینت 2016 ایجاد کنیم. در ابتدا در ماشین وارد شوید و پاورشل مدیریت شیرپوینت را باز کنید.

حال دستور زیر را در آن اجرا کنید:

 

New-SPWOPIBinding -ServerName “InternalURL” -AllowHTTP

عبارت InternalURL آدرسی است که شما پیشتر هنگام پیکره بندی سرور آنلاین آفیس تنظیم و انتخاب کرده بودید. برای مثال در مورد ما URL انتخاب شده http://officeonlineser.sp2016.demo.com/ است.

 

 

2. سرور اپلیکیشن های تحت وب آفیس  معمولاً از منطقه خاصی استفاده میکند تا تصمیم بگیرد کدام URL و چه پروتکلی(HTTP یا HTTPS) را برای برقرار کردن ارتباط با میزبان استفاده کند. با استفاده از دستور زیر URL و پروتکل اجرا شده را بررسی کنید:

 

Get-SPWOPIZone

 

 

3. در مرحله بعد برای اینکه از اپلیکیشن تحت وب آفیس با شیرپوینت 2016 تحت HTTP در محیط dev استفاده کنید، نیاز دارید تا مقدار AllowOAuthOverHttp را به True تغییر دهید؛ برای این کار دستور زیر را وارد کنید:

 

(Get-SPSecurityTokenServiceConfig).AllowOAuthOverHttp

 

اگر سیستم به شما پاسخ False داد از دستورهای زیر برای تغییر آن استفاده کنید، در غیر این صورت ه مرحله بعدی بروید.

$config = (Get-SPSecurityTokenServiceConfig)

 

$config.AllowOAuthOverHttp = $true

 

$config.Update()

 

حال بار دیگر دستور زیر را اجرا کنید تا از تغییر آن مطمئن شوید:

 

(Get-SPSecurityTokenServiceConfig).AllowOAuthOverHttp

 

 

4. حال برای بررسی شدن وورکبوک اکسل(Excel WorkBook) را در سایت شیرپوینت 2016 باز کنید.

 

 

 

 

با این روش به راحتی میتوانید از این پس از این وورک بوک مفید در شیرپوینت 2016 استفاده کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..