ساخت سریع سایت در SharePoint 2016

ساخت سریع سایت در SharePoint 2016

نوشته شده توسط: سینا جمیل , منتشر شده در تاریخ ۲ خرداد ۱۳۹۶ , بازدید: ۴۵۸ ساخت سریع سایت در SharePoint 2016

ساخت سریع یک یک مکانیزم ساده برای طراحی و بهبود تدارک عملکرد برای مجموعه سایت هاست به شکلی که این عملیات عموماً یک کپی ساده از محتوا در سطح پایگاه داده است. اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید میتوانید مطالب بیشتری را در اینجا مطالعه کنید.

در ابتدا برای فعال کردن ساخت سریع یک تحت یک قالب خاص باید در این دستور را وارد کنید:

 

Enable-SPWebTemplateForSiteMaster -Template “STS#0” -CompatibilityLevel 15

 

دستور بالا در برگیرنده قالب خاصی است که ما برای اینکار در نظر گرفته ایم. اگر میخواهید تا قالب های خاص دیگری را داشته باشید باید اِعمال آن را در دستور در نظر بگیرید.

ابتدا یک را در محتوای پایگاه داده بسازید. SiteMaster یک نمونه خالی از همان مجموعه وبسایت است که تنظیمات را با توجه به قالبی که انتخاب کرده اید حفظ میکند تا زمانی که مجموعه سایت جدید ساخته شود.

برای ساخت یک باید ابتدا مطمئن شوید که محتوای پایگاه داده و ایجاد سایت سریع فعال است. حال باید وارد DB شوید ، جایی که در آن مجموعه سایت را در نظر گرفته اید. این به این منظور است که در آنجا شرایط ایجاد یک را فراهم آورده اید.

 

$DB = Get-SPContentDatabase -site http://sp2016vm:4430/sites/team

 

حال میتوانید SiteMaster را در اینجا بسازید:

 

New-SPSiteMaster -ContentDatabase $DB -Template “STS#0”

 

همچنین میتوانید از دستور Get-SPSiteMaster استفاده کنید تا تأیید کنید که    در پایگاه داده خاصی که در نظر گرفته اید ساخته شده است.

 

 

به همین شکل میتوانید از دستور Remove-SPSiteMaster برای پاک کردن SiteMaster  از محتوای پایگاه داده تان استفاده کنید. نهایتاً با دستوری که در پایین وجود دارد میتوانید از پارامتر CreateFromSiteMaster استفاده کنید.

 

New-SPSite http://sp2016vm:4430/sites/FastSite1 -ContentDatabase $DB -CompatibilityLevel 15 -CreateFromSiteMaster -OwnerAlias “sp2016\sp16_farm

 

 

حال با فعال کردن Site Collection Creation و کپی کردن محتوا در سطح پایگاه داده ساخته می شود. قابلیت فعال سازی یا همان Activation نیز که معمولاً در پروسه ساخت مجموعه سایت وجود دارد دراین حالت رخ نخواهد داد.

این هم یک اسکرین شات از ادمین مرکزی که نشان میدهد "FastSite1" به عنوان یک ساخته شده است.

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..