چیزی هایی که قبل از نصب برنامه شیرپوینت باید بدانید

چیزی هایی که قبل از نصب برنامه شیرپوینت باید بدانید

نوشته شده توسط: سینا جمیل , منتشر شده در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ , بازدید: ۵۶۱ چیزی هایی که قبل از نصب برنامه شیرپوینت باید بدانید

 نرم افزار SharePoint 2016 چیست؟

شیرپوینت یکی از محصولات تحت وب شرکت است که نخستین بار در سال ۲۰۰۱ عرضه شده است. که با مجموعه آفیس یکپارچه است به عنوان یک درگاه اطلاعاتی سازمانی با قابلیت مدیریت اسناد، مدیریت و سفارشی‌سازی داده‌ها و قابلیت تعریف و مدیریت سایت‌های نامحدود ایجاد شده است.

قابلیت MinRole چیست؟

با قابلیت ، مدیران فارم شیرپوینت میتوانند وظیفه و نقش هر کدام از سرور ها را در موقعیت توپولوژیک همان فارم تعیین کنند. وقتی شما یک نقش یا Role را را انتخاب میکنید، شیرپوینت به صورت اتوماتیک سرویس را بر روی سرور بر اساس نقش سرور اعمال میکند.

نصب و راه اندازی رایج فارم چطور؟

نقش فارم تک سرور در 2016 جایگزین حالت نصب رایج موجود در شیرپوینت های سرور پیشین شده است. مدیران اکنون باید مایکروسافت SQL سرور ها را به صورت جداگانه نصب و آماده سازی کنند که بتواند مشمول فارم تک سرور شیرپوینت شود. اطلاعات دقیق تر را در مقاله لینک(مرحله به مرحله - ساخت فارم در ماشین مجازی Azure) شده مطالعه کنید.

کمترین سیستم مورد نیاز برای استفاده صحیح از این نرم افزار چقدر است؟

شما میتوانید دو سرور که یکی سرور تک نقشی و دیگری SQL سرور است را با مشخصات سخت افزاری زیر داشته باشید، 12 تا 16 گیگابایت حافظه رَم، پردازنده 64بیتی چهار هسته ای و حداقل 180 گیگابایت فضای ذخیره سازی.

چگونه میتوانم پیش نیاز ها را نصب کنم؟

ابزار آماده سازی میتوان به شما در نصب پیش نیاز ها کمک اساسی بکند. فقط به یاد داشته باشید که از اتصالتان به اینترنت مطمئن شوید، چرا که بسیاری از پیش نیازها را باید از اینترنت دانلود کنید.

به چه سرویس هایی برای تدارک نقش سرور نیاز دارم؟

وقتی تدارک نقش را دیدید، سرویس ها با توجه به نقشی که انتخاب کرده اید خودشان انتخاب میشوند. این موضوع را میتوانید در Central Admin بررسی کنید. در سرور در فارم اکنون دو ستون جدید وجود دارد به نامRole  و  In Compliance.  در ستون In Compliance مهمترین چیزی که نشان داده می شود انطباق پیکره بندی سرور با نقش آن است. اگر سرور منطبق نبود یک لینک به شما داده می شود که از طریق آن میتوانید به صورت اتوماتیک پیکره بندی را مطابق با نقش سرور تنظیم کنید.

چه اتفاقی برای سرویس Excel در شیرپوینت 2016 افتاده است؟

سرویس Excel در شیرپوینت 2016 حذف شده است ولی تا زمانی که مایکروسافت آن را به صورت کلی منسوخ کند هنوز در این نرم افزار کار میکند. هرچند اکنون برای ادمین های IT توصیه می شود تا از سرور آنلاین آفیس برای میزبانی سرویس Excel استفاده و سپس آن به فارم شیرپوینت 2016 اضافه کنند.

آیا Project Server 2016  حال همراه با Share Point 2016 نصب می شود؟

Project Server 2016 اکنون به عنوان یک سرویس برای شیرپوینت 2016 موجود است. و در هنگام نصب میتوانید آن را نیز برای نصب انتخاب کنید. الزامات سخت افزاری ، نرم افزاری و مرورگری مرتبط با آن نیز منطبق با الزاماتی هستند که برای شیرپوینت 2016 در نظر گرفته شده است.

آیا بعداً میتوانم SharePoint 2016 را به نسخه RTM تغییر دهم؟

خیر، نرم افزار را نمیتوانید به هیچ وجه به نسخه RTM ارتقا دهید، پس بهتر است هنگام خرید دقیق انتخاب کنید.

چرا نقش اپلیکیشن در شیرپوینت 2016 متفاوت است؟

در نسخه های پیشین منتشر شده از شیرپوینت، سرور اپلیکیشن معمولاً نقطه پایانی خدمات نرم افزاری را میزبانی میکرد. سرور های جلویی یا Front-end به طور حتم در هنگام درخواست های کاربران نقاط پایانی را بازخوانی میکند. از دید یک سرویس، نقش سرور اپلیکیشن با نقش سرور های Front-end  بسیار مشابه اند؛ هرجند اکنون هرکدام از نقش های سرور ها برای اهداف متفاوتی تعبیه شده اند.  نقش های Front-end نسبت به عملکرد حساسند و برای دریافت و استفاده اطلاعات بهینه سازی شده اند. همچنین آنها دارای یک منطق داخلی هستند که همیشه درخواست ها را با نمونه هایی از سرویس های محلی پاسخ میدهد.

مرورگرهای پشتیبانی شده کدام مرورگر ها هستند؟ 6 مرورگر در این مجموعه پشتیبانی می شوند که لیست آنها را در زیر مشاهده میکنید:

  • Microsoft Edge
  • Microsoft Internet Explorer 11
  • Microsoft Internet Explorer 10
  • Google Chrome (latest released version)
  • Mozilla Firefox (latest released version plus immediate previous version)
  • Apple Safari (latest released version)
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..