مفاهیم پایه اکسس که کاربران باید بدانند!

مفاهیم پایه اکسس که کاربران باید بدانند!

نوشته شده توسط: افشین طهرانی , منتشر شده در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ , بازدید: ۴۶۴ مفاهیم پایه اکسس که کاربران باید بدانند!

 یکی از اجزای آفیس است که برای ایجاد پایگاه داده‌های رابطه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نرم‌افزار پایگاه داده را با یک واسط کاربری گرافیکی و ابزاری جهت تولید نرم‌افزار ترکیب نمود. در این با مفاهیم ابتدایی اکسس کمی بیشتر آشنا می شویم. از مهم نکاتی باید در مورد اکسس بدانید این است که هر موجودیت باید جداول مورد نیاز را طراحی کرده و سپس خصوصیات و عناوین آن را مشخص کنید. بعد از انجام این کار برای هر فیلد داده مجاز تعیین کنید. برای مثال در ورودی زمان می توان از داده استفاده کرد. 

Data Sheet: در این قسمت می توانید کار مربوط به رکورد ها را از جمله مشاهده، ویرایش و مرور انجام دهید. 

 

 

Design: در قسمت دیزاین می توان ساختار بانك اطلاعاتي و تعاريف فيلدها و نوع داده اي آن ها را مشاهد ه و ویرایش نمود. 

 

.

 

Pivot Table: با استفاده از این گزینه شما می توانید فيلدهاي مورد نظر را براي نمايش انتخاب و تمامی فیلدهای جدول را نمایان نکنید، اين نما براي انجام عمليات آماري روي ركوردها نيز به كار برده مي شود.

Pivot Chart: در این گزینه می توان نتایج عملیات آماری انجام شده بر روی رکورد هارا به صورت نمایش دهید.

براي مرور ركوردها در نماي از نوار مرور ركوردها در پایین صفحه و یا از قسمت Go to در گروه find از زبانه Home استفاده می شود. در ضمن از کلیدهای Enter، Tab، Arrow keys و Shift+Tab نیز می توان جهت جابجائی بین فیلدها و رکوردها استفاده نمود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..