کوئری یا پرس و جو در اکسس

کوئری یا پرس و جو در اکسس

نوشته شده توسط: افشین طهرانی , منتشر شده در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ , بازدید: ۴۹۴ کوئری یا پرس و جو در اکسس

از اجزای مهم پایگاه داده در  می توان به کوئری ها اشاره کرد. از کوئری ها برای استخراج های داده های مورد نظر از جداول استفاده می شود. یک کوئری می تواند داده را از یک  یا چند جدول انتخاب کرده و برای شما نامیش دهد. برای ایجاد یک   یا جستجو در منوی بالا گزینه  Create را انتخاب کرده سپس وارد بخش  شده است. برای مثال در این بخش می توانید رکورد های از کوئری را را مرتب، ویرایش، حذف و یا فیلتر نمود. 

 

 

 

Query Wizard:  این قسمت که در کنار  قرار دارد به معنای جادوگر پرس و جو می باشد. یکی از ساده ترین روش های برای یک کوئری استفاده ازهمین قسمت است. به وسیله ویزارد کوئری اجاد یک پرس و جو به صورت مرحله ای و با طرح پرسش های از کاربر انجام می شود.

برای استفاده از این گزینه باید از زبانه Creat به قسمت Query wizard رفته و به طریقی که در شکل زیر مشاهده می کنید کادری با عنوان New Query باز می شود. سپس باید گزینه اول که Simple query wizard می باشد را انتخاب کرده و بر روی ok کلیک کنید.

 

 

سپس بعد از انتخاب Simple Query Wizard پنجره ای جدید باز خواهد شد.  در این کادر از شما می خواهد فیلد های مورد مورد نظر خود را که می خواهید در پرس و جو یا همان کوئری ایجاد شوند را مشخص کنید. این فیلد ها می توانند از جداول و پرس و جو های مختلف موجود در پایگاه داده انتخاب شوند. پس از انتخاب فیلد های مورد نظر برروی بر روی گزینه Next  کلیک کرده و با انتخاب دکمه Finish مراحل یک کوئری را به پایان برسانید. 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..