آغاز کار با اکسس

آغاز کار با اکسس

نوشته شده توسط: افشین طهرانی , منتشر شده در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ , بازدید: ۴۷۷ آغاز کار با اکسس

همانند تمامی نرم افزار های موجود در بازار نیز به راهنمای مختصری  برای راه اندازی و یاد گیری اولیه دارد. در این قسمت به شما می آموزیم که چطور پس از نصب کار با آن را شروع کنید. 

شما بعد از نصب بسته نرم افزاري آفيس مي توانيد با رفتن به قسمت start، بخش programs و انتخاب وارد محيط اكسس شويد. البته بسته به نحوه نصب شدن برنامه، ممكن است برنامه اكسس در قسمت ذكر شده نباشد و به صورت معمول اين برنامه در اين قسمت قرار مي گيرد. سپس بعد از باز کردن اکسس با گزینه هایی که در تصویر زیر می بینید مواجه می شوید. البته گزینه های بیشتری نیز هست که در تصویر مشاهده نمی کنید، در این قسمت در در مورد مهم ترین آنها توضیحاتی می دهیم. 

 

Blank access database: با استفاده از این گزینه شما می توانید یک بانک اطلاعاتی جدید بسازید.

 

access database wizards: با استفاده از این گزینه در اکسس که به اصطلاح جادوگر می باشد شما می توانید بخشی از کار های خود را به دست اکسس بسپارید. در این مورد در قسمت های بعدی بیشتر توضیح خواهیم داد.

open an exiting file: در این قسمت که در تصویر زیر مشاهده می کنید، شما می توانید یک فایل اکسس که در رایانه شما ذخیره شده است را در اکسس باز کنید. برای انجام این کار می توانید از کلید میانبر CTRL+O نیز استفاده کنید. 

 

 

راهنماي برنامه براي كساني كه آشنايي كامل به زبان انگليسي دارند مي تواند مانند يك مرجع كامل و معتبر باشد مثلا هرگاه در مورد عملكرد پايگاه داده. طراحي جدول يا تعريف بازجست با مشكلی مواجه شوید، مي توانيد از راهنماي برنامه استفاده كنيد و مسلما در مورد سوال شما در برنامه جوابي پيدا خواهد شد. در اكسس راههاي مختلفي براي دسترسي به راهنما وجود دارد كه متداولترين آنها استفاده از منو Help است كه دستور های موجود در اين منو را شرح مي دهيم:

Detect and Repair: با استفاده از اين گزينه اگر در برنامه اكسس شما ايرادي باشد به صورت اتوماتيك رفع مي شود.

Microsoft access Help : اين گزینه دستيار را فعال مي كند در صورتي كه دستيار فعال باشد وارد سيستم راهنمايي مي شود. شما مي توانيد با انتخاب اين گزينه سوالات خود را از دستيار بپرسيد و او نزديكترين جواب را به سوال شما خواهد داد اين امكان بسيار مي تواند براي شما مفيد باشد و دستيار مانند يك شخص ماهر به تمامي سوالات شما به طريقي پاسخ خواهد داد.

What`s This: با استفاده از اين گزينه ماوس شما به يك علامت سوال تبديل مي شود و هر كجايي از محيط كه كليك كنيد در مورد آن شما را راهنمايي مي كند.

Office On The Web: به كمك اين گزينه مي توانيد به سايت مایكروسافت رجوع كنيد و آخرين امكانات و اصلاحات در برنامه و همچنين متداولترين سوالها را بپرسيد.

Hide The Office Assistant: شما مي توانيد با استفاده از اين فرمان دستيار را مخفي كنيد و اين در مواقعي به كمك شما مي آيد كه دستيار قدرت ديد شما در محيط را كاهش دهد

با استفاده از این توضیحات شما می توانید وارد این برنامه شده و به کار با آن بپردازید. در قسمت های بعدی به طور تخصصی تر به اکسس خواهیم پرداخت. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..