اکسس چیست ؟

اکسس چیست ؟

نوشته شده توسط: افشین طهرانی , منتشر شده در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ , بازدید: ۷۰۳ اکسس چیست ؟

آیا تا بحال برای شما پیش آمده که بخواهید مجموعه ای از اطلاعات و داده هارا به طبق نیاز خود ویرایش کرده و در رایانه خود ذخیره کنید؟ در این طور مواقع اکثر افراد به سراغ نرم افزار های Word ویا Excell می روند. اما در این قسمت قصد داریم از نرم افزاری برای شما بگوییم که امکانات بسیار بالایی داشته ولی کمتر مورد توجه قرار گرفته است. این نرم افزار همانند ورد و اکسل ساخت شرکت بوده و نام آن می باشد. این نرم افزار که برای اولین در سال1992 منتشر شد، تغییرات بسیاری در ویرایش و ساخت به وجود آورد و می توان گفت بهبودی های بزرگی برای برنامه نویسی به همراه داشت. حال در جواب به این سوال که  چرا از اکسل به جای استفاده کنیم، باید گفت اکسل راحت تر از بوده و زمان کمتری برای یادگیری نیاز دارد، اما در اکسل نمی توان پایگاه داده های پیچیده و حجیم تنظیم کرد. از ویژگی های اکسس می توان به ساخت مواردی همچون نرمالسازی، مدل داده، مدل های نیمه ساخت XML، مدل رابطه ای و موجودیت که هر کدام دارای توضیحات بیشتری می باشند، اشاره کرد.

اکسس به عنوان یکی از نرم افزار های موفق شرکت مایکروسافت، اطلاعات را به صورت جداولی شامل سطر ها و ستون ها سازمان دهی می کند. این  برنامه در واقع بانکی از اطلاعات می باشد که به مرور وارد سیستم شده و با یکدیگر مرتبط می باشند. به عنوان مثال بانک اطلاعاتی یک دانشگاه که شامل نمرت دانشجویان، تعداد واحد دزوس و و جداول مربوط به هر رشته می باشد، را می توان به صورت شازمان یافته در یک فایل اکسس نوشت. به طور علمی تر می توان گفت این برنامه سیستم مدیریت پایگاه داده ها () می باشد. در اکثر اوقات که حجم پایگاه داده بالا رفته، دسترسی ببه بخشی از این داده ها سخت و زمان بر می باشد، اما در اکسس این دسترسی و جستجو آسان شده و دردسر کمتری دارد. در بخش های بعدی مطالب بیشتری در مورد نرم افزار اکسس در اختیار شما قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..