ویندوز ۷ هنوز هم صدرنشین است

ویندوز ۷ هنوز هم صدرنشین است

نوشته شده توسط: آقای پیگیر , منتشر شده در تاریخ ۱۳ تیر ۱۳۹۶ , بازدید: ۶۵۰ ویندوز ۷ هنوز هم صدرنشین است

به تازگی آمار تازه اش از سهم سیستم عامل های مختلف برای ماه گذشته میلادی را منتشر کرده و می توان دید که در ماه ژوئن، هنوز هم نیمی از کاربران کامپیوترهای شخصی از نسخه هفتم ویندوز بهره می گیرند. سهم هم افزایشی بسیار اندک داشته و به ۲۶.۸ درصد رسیده است.

جالب اینجاست که ویندوز اکس پی افزایش یک درصدی در کاربرانش داشته و از ۵.۶۶ درصد به ۶.۹۴ درصد رسیده است.

اگر به خاطر داشته باشید در ماه گذشته باج افزارهایی از حفره امنیتی استفاده کردند و کارکرد تعداد زیادی کامپیوتر در سراسر جهان مختل شد و سپس اقدام به ارائه یک به روز رسانی برای رفع باگ کرد. با این حال به جای کاهش شدید کاربران این نسخه قدیمی ویندوز، اکنون کاربرانش حدود یک درصد افزایش هم داشته اند.

 

 

سیستم عامل OS 10.12 هم تقریباً سهمی ۳.۵ درصدی از کل بازار کامپیوترهای شخصی برای خود کنار گذاشته است در حالی که یک دسته بندی دیگر به نام «سایر» در این لیست دیده می شود که شامل نسخه های قدیمی از سیستم عامل مایکروسافت و اپل، در کنار سیستم عامل های دیگر می شود.

بر اساس این گزارش، ۹۱.۵۱ درصد از کاربران کامپیوترهای شخصی از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنند در حالی که کاربران مک به ۶.۱۲ و کاربران لینوکس به ۲.۳۶ درصد کل این بازار می رسند.

توجه داشته باشید که طریقه جمع آوری این داده ها از راه همکاری با برخی وب سایت ها و دنبال کردن بعضی کدهاست و نمی توان به آنها به عنوان آمارهای کاملاً درست نگریست.

منبع: دیجیاتو

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..